Поредна серия видеокадри, показващи как украинците успяха отново да вкарат морски дронове в пристанището на Севастопол и да нанесат удар там се появи в социалните мрежи.
Още: Белгия и Нидерландия дариха два миночистача на Украйна (СНИМКИ)
На видеото по-долу се вижда как два морски дрона захождат към целта.
Според руската версия, двата дрона са спрени – всъщност единият, а другият се самовзривил. Само че тези дронове са камикадзе – те са създадени да се взривят при точен удар в целта. А популярният руски телеграм канал "Рибар", свързван с финансиране от Евгений Пригожин, говори за атака с три дрона.
Свиквайте: Нова атака срещу Севастопол. Руските слабости преди контраофанзивата (ВИДЕО)
Още: Украйна удари Брянск в Русия, складове за горива са в пламъци (ВИДЕО)
Още: Сватбата на столетието: Джеф Безос и Лорън Санчес пристигнаха във Венеция
Руското военно министерство излезе с позиция, като се оплака, че дроновете били пуснати от пристанището на Одеса, а то е част от Черноморската инициатива за износ на украинско зърно – т.нар. зрънена сделка. Има опасност тази сделка да бъде спряна след 18 май, когато изтича сегашният ѝ срок, предупредиха руснаците.
Всичко за войната в Украйна на живо във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Германският парламент удължи мисията на Бундесвера в Косово
Още: Ще има още санкции: Европейският съвет осъди руските бомбардировки над граждански обекти
Геолокализирани кадри: 3 дрона удрят успешно руски кораби в Севастопол
Two naval drones were recorded. pic.twitter.com/4F4QkkG94Y
— NOËL 🇪🇺 🇺🇦 (@NOELreports) April 24, 2023
Още: Мишел Обама идва за събитие в Румъния наесен
Още: Заради опасност от пожари: Скопие забранява движението в горските територии