Англия си капарира място на Евро 2024 след обрат срещу Италия (ВИДЕО)

1721
Снимка: GettyImages

Националният отбор по футбол на Англия успя да обърне Италия и да спечели с 3:1 в мач от квалификациите за Евро 2024. По този начин "Трите лъва" си гарантираха и място на Европейското в Германия след година при оставащи два мача до края на квалификационния цикъл.

Англия се класира за Евро 2024

След само 15 минути игра Джанлука Скамака даде аванс на действащия европейски шампион, но в 32-ата минута Хари Кейн успя да изравни от дузпа. След почивката намиращият се в страховита форма Джуд Белингам асистира за Маркъс Рашфорд, който направи обрата пълен.

Англия - Италия Джуд Белингам

Еврошампионът е извън топ 2

В 77-ата минута Хари Кейн добави още един гол, за да подсигури трите точки за отбора на Гарет Саутгейт. В класирането Англия е лидер с 16 точки - с три пред втория Украйна, който е с мач повече. Италия заема третото място с 10 пункта и продължава битката за класиране.

ОЩЕ: 246 дни до ЕВРО 2024: Турция е окрилена и приземена от инфарктни голове в края (ВИДЕО)