Арсенал губеше още в 1-вата минута, обърна, но не успя да надвие Фулъм (ВИДЕО)

1485

Арсенал и Фулъм завършиха 2:2 в двубой от третия кръг на английската Висша лига. Андреас Перейра откри още до 60-ата секунда. През втората част Букайо Сака и Еди Нкетия отбелязаха в рамките на няколко минути за пълния обрат на „топчиите“. В 83-тата минута „котиджърс“ останаха с човек по-малко на терена, но въпреки това малко по-късно Палиня възстанови паритета.

Гол в първата минута, грешка на Сака

Преди да изтече и 1-вата минута Перейра наказа фрапантна грешка на Сака, за да вкара за 0:1. Възпитаниците на Микел Артета опитаха да отговорят. С пропуски се отчетоха Габриел Мартинели, Хавертц и Сака. Уилсън отправи опасен шут от дистанция, а Йодегор прати топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада.

В ДРУГ МАЧ: Въпреки кошмарен старт: Манчестър Юнайтед обърна Нотингам на "Олд Трафорд" (ВИДЕО)

Мълниеносен обрат за "артилеристите"

„Артилеристите“ не съумяваха да създадат нищо по-интересно, преди в 70-ата минута Виейра да падне в наказателното поле, а главният съдия да посочи бялата точка. Букайо сака изпълни дузпата и възстанови паритета. Секунди по-късно Нкетиа осъществи пълния обрат, а символичните гости имаха претенции за нарушение в хода на нападанието.

Макар че в 83-тата минута Баси остави Фулъм с човек по-малко на терена, Палиня направи 2:2 и донесе точката за своя отбор. До края Рамсдейл и Лено спасиха удари на Траоре и Виейра, който бе и в положение на засада.