Арсенал удари Уулвърхемптън и продължава да мечтае за титлата във Висшата лига (ВИДЕО)

2465

Арсенал победи Уулвърхемптън в мач от 33-ия кръг на Висшата лига и продължава да мечтае за титлата. Срещата на стадион „Молиню“ завърши с успех с 2:0 за гостите. Попаденията за „топчиите“ реализираха Леандро Тросар в самия край на първото полувреме и Мартин Йодегор, който се разписа в даденото от съдията продължение на редовното време.

Арсенал поведе в края на първото полувреме

Арсенал започна доста по-активно срещата и набързо създаде няколко добри положения пред вратата на Уулвърхемптън. С пропуски обаче се отличиха Кай Хаверц и Габриел Жезус. В 20-ата минута на мача Деклан Райс стреля опасно, но покрай страничния стълб.

След половин час игра „вълците“ отговориха с опасен удар на Жоао Гомеш, който срещна гредата. Арсенал все пак поведе в 45-ата минута. Габи Жезус подаде към Леандро Тросар, който с мощен удар матира стража на домакините.

„Топчиите“ вкараха в 95-ата минута

Back to winning ways with a BIG three points ❤️

Posted by Arsenal on Saturday, April 20, 2024

През второто полувреме темпото значително спадна и двата тима рядко стигаха до нещо по-сериозно пред вратата на съперника. В даденото от съдията продължение на редовното време на мача Арсенал реализира втори гол, който бе дело на Мартин Йодегор.

Класирането във Висшата лига

След успеха си Арсенал излезе на първо място във временното класиране във Висшата лига със 74 точки. Втори е тимът на Манчестър Сити със 73, но и мач по-малко от „артилеристите“. На трета позиция е Ливърпул със 71 пункта, но също така с двубой пасив спрямо лондончани. Уулвърхемптън пък е 11-ти с 43 точки.