Асенсио пак блести за Реал Мадрид, върхът е на 8 точки разстояние (ВИДЕО)

2938

Действащият шампион на Испания Реал Мадрид записа комфортна победа над Селта Виго с 2:0 като домакин в мач от 30-ия кръг на Ла Лига. Намиращият се в отлична форма Марко Асенсио отново показа добро ниво и се отчете с гол и асистенция за крайния успех.

Асенсио започна от първата минута и оправда доверието на Карло Анчелоти, разписвайки се в 42-ата минута. Той се възползва от асистенция на Винисиус Жуниор, за да даде аванс на "белия балет" точно преди почивката.

В началото на второто полувреме Реал нанесе втори удар по съперника - Асенсио намери отлично представящия се в отбрана Едер Милитао, който успя да вкара за 2:0. До края на мача "кралете" запазиха преднината си и записаха втори пореден шампионатен успех.

С победата Реал Мадрид увеличи актива си на второто място на 65 - на осем точки зад лидера Барселона, който в неделя се изправя срещу третия в класирането Атлетико Мадрид. Селта пък заема 12-о място с 36 точки. В следващия кръг Реал гостува на Жирона, а Селта домакинства на Елче.

ОЩЕ: Основен играч на Реал виси за финала за Купата и първия полуфинал в Шампионска лига