Атлетик Билбао отстрани Барселона от Купата на краля (ВИДЕО)

2719
Снимка: GettyImages

Барселона отпадна на четвъртфиналите на Купата на краля. "Каталунците" загубиха от Атлетик Билбао с 4:2 като гост след продължения. В редовното време двубоят завърши 2:2, а баските стигнаха до успеха в продълженията на своя "Сан Мамес" след нови два гола.

Горка Гурусета откри резултата още в 1-ата минута, но каталунците стигнаха до обрат след попадения на Роберт Левандовски (26) и Ламин Ямал (32). В началото на втората част "лъвовете" изравниха чрез Ойхан Сансет. До края на редовното време каталунците можеше да стигнат до успеха, но Ямал на два пъти не успя да вкара сам срещу вратаря. В 105-ата минута Атлетик отново излезе напред след гол на Иняки Уилямс. Крайният резултат оформи Нико Уилямс в 120-ата минута.

Така „баските“ отстраниха Барселона и продължават към полуфиналите. Именно тези два отбора са с най-много трофеи в турнира – „каталунците“ имат 25 титли, а Билбао – 23, като имат и още две – през 1902 и 1904 година, които поради различни обстоятелства са оспорвани от феновете на останалите отбори.

Утре е и последния четвъртфинал между Атлетико Мадрид и Севиля. Победителят ще се присъедини към Атлетик Билбао, Майорка и Реал Сосиедад.