Атлетико не успя да сътвори чудо, Реал е за втора поредна година на финал в ШЛ

3317
Снимка: Getty Images/Gulliver

Реал Мадрид се класира за втора поредна година на финал в Шампионска лига, след като отстрани градския си съперник Атлетико с общ резултат 4:2.

Това бе последният мач за "дюшекчиите" на Стадион "Висенте Калдерон", а Атлетико все пак се поздрави с успех в реванша с 2:1, но това бе недостатъчно за класиране на финал.

Ювентус е първият финалист в Шампионска лига

Ювентус е първият финалист в тазгодишното издание на Шампионска лига. "Бианконерите" стигнаха до безпроблемно класиране, след като зап...

Само 12 минути бяха нужни, за да се открие резултата в срещата. След изпълнение на корнер пред вратата на Навас, Саул Нигес надскочи Кристиано Роналдо, върнал се да помага в защита и прати топката с глава в мрежата на "кралете" за 1:0.

Само 3 минути след това домакините получиха възможност да изпълнят дузпа, за нарушение на Варан срещу Фернандо Торес и Гризман бе безгрешен. В 43' Карим Бензема блесна с изключително действия, който преодоля трима от Атлетико и подаде към Кроос. Неговият удар бе отразен от Облак, но при добавката Иско не сгреши и с този си гол пречупи ентусиазма на домакините.

На финала в Кардиф Реал ще се изправи срещу Ювентус, който отстрани Монако.

Видео и пълния развой на срещата вижте в Sportlive.bg.

Арсенал съкруши и последния шанс на Манчестър Юнайтед за топ 4

Единственият път за Манчестър Юнайтед към Шампионска лига остава триумф в Лига Европа. До този окончателен вариант се стигна, след кат...