Челси грабна Лига Европа след сериозен успех над Арсенал

8072

Отборът на Челси завърши сезона с трофей. Момчетата на Маурицио Сари се наложиха с категоричното 4:1 над Арсенал във финала на Лига Европа.

През първата част двата тима не предложиха очакваното зрелище, което очевидно бе оставено за вторите 45'. В рамките на 15 минути между 50' и 65' момчетата на Унай Емери инкасираха три попадения.

Футблни прогнози за финала на Лига Европа: Челси или Арсенал ще надделее?

Краят на футболния сезон в най-добрите първенства из Европа настъпи. Вече се изиграха последните кръгове в шампионатите, минаха всички ...

Първо Оливие Жиру откри с глава. Последва гол на Педро, а след това и Еден Азар се разписа от дузпа. Алекс Айоби се разписа две минути по-късно, след като се появи като резерва. Това обаче не донесе нужния импулс и след по-малко от 120 секунди "сините" стигнаха до нов гол чрез белгийската си звезда.

Така в дебютния си сезон Маурицио Сари загуби един финал в турнира Купата на Лигата, но и спечели този в Лига Европа. Италианският специалист успя да пребори в спора за отличието Унай Емери, който преди това имаше три поредни победи със Севиля.

Всичко за победата на Челси над Арсенал прочетете в SportLive.bg.