Десподов и ПАОК се запътиха към изхода на Европа, Фио излъга израелци в голово шоу (ВИДЕО)

3040

Капитанът на националния отбор на България Кирил Десподов и неговият ПАОК допуснаха тежко поражение с 0:2 при визитата си на Динамо Загреб в първи двубой от осминафиналите на Лигата на конференциите. Централният нападател Бруно Петкович блесна с по едно попадение в двете полувремена за хърватския тим.

Бившият атакуващ състезател на Лудогорец и ЦСКА беше резерва и се появи в игра едва в 61-вата минута при резултат 1:0, но не съумя да помогне на "двуглавите орли". Реваншът ще се проведе на 14.03 на стадион "Тумба", а "черно-белите" ще трябва да покажат най-доброто от себе си.

В ГЪРЦИЯ: ПАОК продължава да гледа смело към титлата, Десподов пак в центъра на събитията

Фиорентина шокира израелци в края на 7-голов трилър

В друг сблъсък от надпреварата Фиорентина излъга Макаби Хайфа в 7-голов спектакъл. В Будапеща, където символично домакинства израелският клуб, "виолетовите" постигнаха инфарктен успех с 4:3, а победното попадение падна в петата минута от добавеното време на срещата. Негов автор бе Антонин Барак.

Много обрати и червен картон в мача

Преди това едва в 120-ата секунда М'Бала Нзола изведе Фио напред в резултата. До края на първото полувреме обаче Макаби стигна до пълен обрат чрез Абдулайе Сек и Гади Кинда. В 58-ата минута Лукас Белтран възстанови паритета. Малко по-късно израелците отново поведоха с гол на Анан Халаили. В 73-тата минута Роландо Мандрагора беше точен за зрелищното 3:3. В 80-ата минута бившият халф на Лудогорец Мануел Шоу бе изгонен и остави Макаби с 10 души на терена, а в края Барак сложи точка на спора.

ОЩЕ: Десподов: Един съвет от мен към цесекарите - имайте търпение с Ел Маестро

Фенербахче разби белгийци, палачът на Лудогорец с реми

В останалите мачове от 22:00 b разгроми белгийския Роял Юниън Сен Жилоа с 3:0 като гост, а палачът на Лудогорец - Сервет, и Виктория Пилзен завършиха 0:0 в Женева.