Донецкият Шахтьор стана шампион на Украйна навръх референдума

9724

Отборът на Шахтьор (Донецк) стана за девети път в историята си шампион на Украйна. В мач от 29-ия кръг на първенството Шахтьор победи като гост Заря (Луганск) с 3:1 и с 62 точки е недостижим на върха.

Мачът се игра в Славутич заради провеждания днес референдум за независимост в Луганск. Такъв има и в Донецк.

Още в 12-ата минута домакините останаха с човек по-малко заради червен картон на вратаря Шевченко. Бразилецът Луис Адриано реализира отсъдената дузпа. В 29-ата минута Адриано вкара втория си гол в мача и успокои "оранжево-черните".

В самия край на първото полувреме Заря върна един гол чрез Любенович и интригата за второто полувреме остана.

В последната минута бившият играч на Арсенал Едуардо оформи крайния резултат.

За тима от Донецк това е пета поредна титла на Украйна. Той се класира директно в групите на Шампионската лига.