Страхотен гол беляза старта на Евро 2016

3329
Снимки: Getty Images

Изумителен гол на звездата от английската Висша лига (с отбора на Уест Хам) Дмитрий Пайе донесе на Франция измъчена победа с 2:1 над Румъния във вълнуващ и напрегнат до самия край мач на откриването на Евро 2016.

Домакините бяха сочени за фаворит в двубоя, но северните ни съседи изненадаха приятно с непоколебимостта си и огромния разход на физическа енергия, за да блокират знаменитите фигури в състава на Дидие Дешан.

5 мача, които могат да предрешат класирането в групите на Евро 2016

Завесата за Европейското първенство по футбол започва вече да се вдига, а феновете тръпнат в очакване да отбележат старта на футболнот...

Оливие Жиру откри резултата в 58-ата минута, но в 65-ата от дузпа Богдан Станку възстанови равнството, което, ако се бе задържало до последния съдийски сигнал, нямаше да е несправедлив резултат.

Точно когато Франция изглеждаше безидейна в атака блесна Пайе, който с фантастичен изстрел пред дъгата на наказателното поле донесе успеха на "петлите" в 89-ата минута. Така домакините на Евро 2016 започнаха успешно Шампионата на Стария континент, макар и с не толкова убедителна игра.

Следете всичко най-важно от мача на откриването на Евро 2016 между Франция и Румъния на живо в Sportlive.bg

Европейско първенство по футбол: Кампанията, за която не искаме да си спомняме

Най-трагичната кампания на българския национален отбор по футбол е тази за Европейското първенство по футбол 2012. В предварителната гр...