Гол 90-ата минута попари Сити в дербито с Тотнъм (ВИДЕО)

4066

Гол в 90-ата минута лиши Манчестър Сити от победа в дербито с Тотнъм. Двубоят от 14-ия кръг на Висшата лига бе изключително динамичен и оспорван и завърши при резултат 3:3. Равенството бе трето поредно за тима на Хосеп Гуардиола.

Сити направи пълен обрат преди почивката

Тотнъм започна по-добре срещата и поведе още шестата минута. Хюн Мин-Сон се разписа след асистенция на Деян Кулушевски. Радостта на южнокореец и „шпорите“ обаче бе кратка, тъй като именно той си отбеляза автогол само 180 секунди по-късно. Сити продължи да натиска и в 31-ата минута направи пълен обрат с попадение на Фил Фоудън.

Деян Кулушевски попари "гражданите"

FULL-TIME | Points shared at the Etihad... 🩵 3-3 ⚪️ #ManCity 🤝 OKX

Posted by Manchester City on Sunday, December 3, 2023

В средата на второто полувреме Тотнъм изравни. Хюн-Мин Сон намери отлично Джовани Ло Селсо и той с прецизен удар направи резултата 2:2. Сити продължи да търси победата и отбеляза трети гол в 81-ата минута. Негов автор стана Джак Грийлиш. „Гражданите“ вече се виждаха победители в срещата, но в 90-ата минута Даниел Кулушевски попари радостта им с изравнително попадение.

След равенството Манчестър Сити събра 30 точки и се намира на 29-то място във временното класиране във Висшата лига. Вторият Ливърпул има 31, докато лидерът Арсенал е с 33. Тотнъм пък заемат петата позиция с 27 точки в актива си.

По-рано през деня Ливърпул направи знаменит обрат срещу Фулъм, докато десет от Челси успяха да удържат Брайтън.