Гол красавец на Жоао Феликс донесе труден успех на Барселона (ВИДЕО)

14 април 2024, 00:10 часа • 2726 прочитания

Барселона постигна ценен успех с 1:0 при визитата си на Кадис в двубой от 31-вия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в срещата реализира Жоао Феликс в 37-ата минута, който прониза съперниковия страж с акробатично изпълнение. Така каталунците се затвърдиха на втората позиция със 70 точки. Кадис остава на 18-ото място с 25 пункта.

Гол красавец на Жоао Феликс

Сблъсъкът започна без сериозни положения. В средата на първото полувреме Тер Стеген демонстрира рефлекс, за да отрази удар на Хавиер Ернандес Керера. Опасен опит на Форт бе блокиран, преди в 37-ата минута Феликс да отбележи страхотен гол по акробатичен начин за 1:0. До почивката "лос кулес" пропиляха още един шанс.

ОЩЕ: Ново зрелище в Шампионска лига: Барса обърна ПСЖ в 5-голов спектакъл! (ВИДЕО)

Дните до Евро

Феликс разтресе напречната греда

През втората част попадение на Кадис бе отменено заради засада. Претенции на домакините за дузпа не бяха уважени, а Феликс остана на сантиметри от удвояване на аванса. Малко по-късно португалският нападател разтресе напречната греда. До края вратарят на Барса направи нужното и запази мрежата си суха.

ОЩЕ ОТ ЛА ЛИГА: Минимален успех запази преднината на Реал Мадрид на върха (ВИДЕО)