Гол в 90-а спаси Милан от издънка, Фио и Лацио с ценни победи в борбата за топ 4 (ВИДЕО)

2293

Милан се спаси от издънка срещу последния в класирането на Серия А Салернитана. Двата отбора завършиха 2:2 в двубой от 17-ия кръг на италианското първенство. В образа на Месията за "росонерите" се превъплъти Лука Йович, който реализира изравнително попадение в 90-ата минута.

Как се разви срещата Салернитана-Милан

Преди това Рафа Леао асистира на Фикайо Тимори, за да може централният защитник да открие резултата в 17-ата минута. В края на първото полувреме обаче домакините възстановиха паритета чрез подобна комбинация, а автор на гола бе Федерико Фасио. В 63-тата минута Антонио Кандрева осъществи пълен обрат с прекрасен шут. Двамата вратари блестяха с намеси, преди Йович да оформи крайното 2:2 в заключителните мигове на двубоя.

ОЩЕ: Поредна изненада! И Интер изхвърча от турнира за Купата на Италия (ВИДЕО)

Фиорентина излъга Монца, Лацио надви Емполи

В другите сблъсъци от кръга Фиорентина излъга Монца с 1:0. Единственото попадение в мача реализира Лукас Белтран в седмата минута, възползвайки се от груба грешка на стража Микеле Ди Грегорио. Лацио пък постигна ценен успех с 2:0 при визитата си на Емполи. Матео Гендузи откри резултата след девет минути игра, а Матия Дзакани удвои аванса на "римските орли" през втората част.

ОЩЕ: Наполи с чутовен резил! "Партенопейците" са аут от Купата на Италия (ВИДЕО)