Гол в 94-ата минута спаси Байер срещу средняк, Айнтрахт излъга РБ Лайпциг (ВИДЕО)

2400

Байер Леверкузен продължава да няма загуба от началото на сезона в Бундеслигата, след като победи Аугсбург с минималното 1:0 в мач от 17-ия кръг на германското първенство. Единственото попадение в срещата падна в 94-ата минута и бе дело на Паласиос.

Леверкузен продължава без загуба

Байер бе по-добрият отбор на терена в срещата с 11-ия във временното класиране Аугсбург, който не успя да отправи нито един точен удар към вратата на „аспирините“. Двубоят вървеше към равенство 0:0, когато в 94-ата минута Алекс Грималдо намери по отличен начин Езикиел Паласиос и той с изстрел с левия крак матира стража на домакините и по този начин донесе трите точки на своя тим.

Айнтрахт се бори за Европа

В друг мач от деня Айнтрахт Франкфурт победи с 1:0 РБ Лайпциг. Единственият гол в срещата падна още в 7-ата минута и бе дело на Ансгар Кнауф. По този начин „орлите“ спечелиха важни три точки в битката за местата даващи право на участие в евротурнирите през следващия сезон. Айнтрахт е пети с 27 точки. РБ Лайпциг е четвърти с 33. Лидер е Байер Леверкузен с 45, докато вторият Байерн е с 41, но и мач по-малко.