Хеттрик на Жиру върна надеждите на Милан за Шампионска лига (ВИДЕО)

2693

Италианският гранд Милан разгроми Сампдория с 5:1 като домакин в мач от 36-ия кръг на Серия А. Оливие Жиру отбеляза хеттрик за победата на "росонерите", която им върна надеждите за класиране в топ 4 в крайното подреждане и участие в Шампионска лига през следващия сезон.

Милан, който стигна до полуфиналите в най-силния европейски клубен турнир, записа серия от колебливи резултати на местно ниво, които извадиха тима от първата четворка. С днешния си успех обаче отборът на Стефано Пиоли отново вярва, че може да се пребори за топ 4.

Милан

Рафаел Леао откри в деветата минута, а в 20-ата Фабио Куалярела изравни. До края на полувремето обаче Жиру отбеляза два гола, за да осигури аванс от две попадения на почивката. През втората част Брахим Диас и Жиру добавиха по още един гол за крайното 5:1.

В класирането Милан е пети с 64 точки - на един пункт от четвъртия Лацио и на два от третия Интер, като и двата тима предстои да изиграят своите мачове от кръга в неделя. Сампдория пък остава на последното 20-о място с едва 18 точки, като тимът отдавна загуби шансове за спасение.