И Ирландия нанесе тежка загуба на националния ни отбор

8268
Снимка: Guliver/GettyImages

Българският национален отбор загуби с 3:1 в контрола от тима на Ирландия. Алан Браун беше точен в 56-тата минута, а Ивелин Попов изравни от дузпа в 67-та. Кевин Лонг и Джеймс Колинс отбелязаха останалите две попадения за домакините.

Българският отбор излезе на терена с цели 9 промени в сравнение с официалната среща срещу Англия в Лондон, загубена с 0:4 в събота. Дебют направи Христо Иванов, но стражът допусна грешки при две от попаденията. Освен него дебют записаха Георги Пашов и Васил Панайотов.

Англия спря на 4 гола във вратата на България

Българският национален отбор по футбол даде всичко от себе си, но то не беше достатъчно на "Уембли", където Англия без да блести ос...

Неуспехът донесе антирекорд за Красимир Балъков. Той стана първият селекционер на националния отбор, който започва с 4 поредни загуби, след пораженията от Чехия, Косово, Англия и Ирландия.

Повече подробности вижте в Sportlive.bg.

ПРЕДИ ДВУБОЯ

Очаква се треньорът ни Красимир Балъков да направи куп промени в състава в сравнение с евроквалификацията срещу Англия, в която тимът ни бе сразен с 4:0. Очаква се дебют за тима да направи вратарят Христо Иванов, който е на 37 години. Завърналите се в състава Георги Миланов и Георги Терзиев също се очаква да запишат първи минути под ръководството на Бала. Божидар Краев пък би трябвало да води атаката, като Бала ще продължи да залага на схема с фалшива деветка.

Футболни прогнози за битката Англия - България

Селекцията на Англия приема България в пореден мач от група А на европейските квалификации за предстоящото през 2020 Европейско първенс...

На снощната тренировка селекционерът трябваше да прецени какво е състоянието на Ивелин Попов, Вандерсон и още няколко от титулярите от последната среща, за да вземе решение дали може да заложи на тях и в Дъблин от първата минута. Целта на бронзовия медалист от САЩ 94 е да даде шанс на всички повикани, за да ги види с националната фланелка и да знае на кого ще може да разчита за в бъдеще.