Бразилската футболна звезда Неймар ще продължи кариерата си в Саудитска Арабия. Футболистът на Пари Сен Жермен е стигнал до споразумение с отбора на Ал Хилал и ще подпише договор за две години, съобщава френското авторитетно издание L'Equipe.
Още: Юнайтед ще спори с Реал Мадрид, Барселона и Байерн за звезда на "аспирините"
Още: "Пенсионираха" Кристиано Роналдо след поредния изпуснат трофей в Саудитска Арабия
Неймар напуска ПСЖ в посока Ал Хилал
Двугодишният договор на Неймар ще му донесе общо 160 милиона евро. Сега остава да се стигне до споразумение и между Ал Хилал и ПСЖ за трансферната сума на играча, но още преди няколко дни саудитският клуб е получил уверението, че ще може да купи Неймар.
Барселона не успя да си върне Неймар
Неймар, който все още държи рекорда за най-скъп трансфер в историята на футбола (222 млн. евро), напуска ПСЖ след шестгодишен престой. Той бе желан и от бившия си клуб Барселона, но в крайна сметка бразилецът предпочете да продължи кариерата си в Саудитска Арабия.
Още: "Изглеждаше, че никой не може да надмине Меси и Роналдо, но се появи Ламин Ямал"
Още: Разочарование и за Роналдо, и за Меси - останаха без Шампионска лига в Азия и Америка
Барса няма финансовите възможности да се конкурира с Ал Хилал - нито за трансферната сума, нито за заплатата на Неймар. Така бразилецът ще се присъедини към отбора на Ал Хилал, в който се подвизават играчи като Малкъм, Рубен Невеш, Сергей Милинкович-Савич и Калиду Кулибали.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Велико шоу! Интер вкара 3 на Барса, но не победи в Шампионска лига
Междувременно пък стана ясно, че има обрат по сагата "Килиан Мбапе" - французинът остава в ПСЖ!