Интер сгафи, но титлата може да дойде по най-сладкия начин (ВИДЕО)

2579

Интер допусна грешна стъпка в Серия А. "Нерадзурите" завършиха 2:2 срещу Каляри на "Джузепе Меаца" в двубой от 32-рия кръг на Калчото. Отборът на Симоне Индзаги обаче може официално да триумфира по най-сладкия начин - с успех на градския съперник Милан в следващия си мач от местното първенство на 22 април.

Маркюс Тюрам откри резултата в 12-ата минута. През второто полувреме Елдор Шомуродов възстанови паритета, но малко по-късно Хакан Чалханоолу се разписа от дузпа. В 84-тата минута Николас Виола вкара за крайното 2:2. Интер остава на върха с 83 точки - 14 пред втория Милан. Каляри е 14-и с 31 пункта.

ОЩЕ: Резервите на Леверкузен удариха Уест Хям в края, Рома излъга Милан (ВИДЕО)

Сасуоли и Милан със зрелищно реми

По-рано през деня Сасуоло и Милан завършиха 3:3 в изключително атрактивен сблъсък. Андреа Пинамонти изведе "неровердите" напред още в четвъртата минута, а Арманд Лауриенте удвои едва шест по-късно. В средата на първата част Рафаел Леао намали пасива на "червено-черните". След почивката Лауриенте блесна с второ попадение за 3:1 Нападателите Лука Йович и Ноа Окафор обаче показаха уменията си и матираха по веднъж съперниковия страж, за да оформят крайния резултат.

Наполи не убеди срещу борещ се за оцеляване

Наполи не убеди срещу борещия се за оцелява Фрозиноне. Двата отбора завършиха 2:2. "Небесносините" на два пъти повеждаха, но Уалид Шедира наниза два гола. В 30-ата минута при 1:0 за "партенопейците" Матиас Суле пропусна дузпа за гостите.

ОЩЕ: Бивша звезда на Реал, Сити и Милан влиза в затвора за 9 години