Ливърпул сътвори немислимото срещу Барселона и ще играе втори пореден финал в Шампионска лига

19106

Отборът на Ливърпул успя да сътвори един от най-великите обрати в историята на Шампионска лига! Мърсисайдци постигнаха немислимото, побеждавайки Барселона с 4:0 в реванша от полуфиналите на Шампионска лига. По този начин "червените" си спечелиха директен билет за финала на най-големия европейски клубен турнир, при това без в мача да играят големите им звезди Мохамед Салах и Роберто Фирмино.

Английският гранд изоставаше с три попадения, след като допусна тежка загуба на "Камп Ноу", но с общ резултат 4:3 от двата мача успя да се класира за втори пореден финал - на "Уанда Метрополитано".

Двубоят започна по отличен начин за домакините, които откриха резултата още в седмата минута. Дивок Ориги се разписа, давайки нужния импулс на своя отбор. До края на първото полувреме се стигна до няколко опасни ситуации и пред двете врати, но не и до попадения.

На почивката мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп извърши смяна в състава, пускайки в игра Вайналдум на мястото на Анди Робъртсън. Холандецът изигра ключова роля след само осем минути, вкарвайки две попадения за своя отбор в рамките на по-малко от минута.

12 минути преди края на двубоя "червените" направиха и решителната крачка към големия финал. Трент Александър-Арнолд прояви невероятна хитрост при изпълнение на ъглов удар, "приспивайки" цялата отбрана на Барселона, а впоследствие намери останалия сам в наказателното поле Дивок Ориги, който вкара второто си попадение в мача.

Така Ливърпул елиминира Барселона от Шампионска лига и ще играе за втора поредна година на финал в европейския турнир. Там момчетата на Юрген Клоп ще очакват победителя от срещата между Аякс и Тотнъм, а спорът ще бъде решен утре вечер в Амстердам.