Лудогорец отпадна безславно от Лига Европа

3800
Снимка: Официален сайт на Лудогорец

Лудогорец завърши 0:0 с АЕК Ларнака и българският шампион е аут от Лига Европа. В другия мач от група А Байер Леверкузен победи Цюрих с 1:0 и двата тима се класираха напред с по 9 точки.

Лудогорец и АЕК с по 2 точки нямата никакви шансове и само ще доиграват до края на борбата в групата.

Къде и кога да гледаме Лудогорец в Лига Европа тази вечер

Шампионът на България и единствен останал наш евроучастник Лудогорец ще изиграе четвъртия си мач в груповата фаза на Лига Европа. Разгр...

Двата отбора направиха равностоен двубой, като имаха своите добри възможности, но не успяха да се възползват от тях. Към края на първата част Моци нацели напречната греда. През целия двубой обаче Лудогорец така и не успя да намери своята игра, и изпитваше големи затруднения.

Повече подробности за срещата четете в Sportlive.bg.

ПРЕДИ МАЧА

Двубоят е от изключителна важност. Само с победа тази вечер единият от двата тима може да съхрани макар и малки шансове да продължи в турнира и напролет. За целта обаче трябва да бие и занапред.

Лудогорец с минимални шансове в Европа

Решаващият ден за Лудогорец в Европа отмина и "орлите" нямат повод за радост. Силни 20 минути не бяха достатъчни на българския шампион...

Треньорът на "орлите" Антони Здравков няма кадрови проблеми и ще пусне всичко най-добро, с което разполага, въпреки че в неделя му предстои нелек тест в Първа лига - домакинство на Берое. Марселиньо обаче ще трябва да внимава с действията си, защото виси с жълти картони. При получаването на такъв той ще пропусне гостуването на Леверкузен в края на месеца.

АЕК излиза на "Лудогорец Арена" за първа победа като гост в групова фаза в евротурнирите в историята си. Треньорът на тима Андони Ираола обаче е разколебан около избора си на стартов състав. Той се двоуми дали да заложи на единайсеторката си от сблъсъка с АЕЛ (0:1) през уикенда, която е и оптималната му, или да прибегне до ротации.

Всички резултати от двубоите в Лига Европа - следете тук.