Лудогорец покори непревземаемата за български тим Португалия

5102

Най-добрият български отбор в последните 6 години Лудогорец за пореден път доказа статута си на такъв, след като записа историческа първа българска победа при гостуване в Португалия. Това стана в дъждовната четвъртък вечер в Брага, където "орлите" удариха с 2:0 местния Спортинг, с което възпитаниците на Димитър Димитров - Херо оглавиха група "C" на Лига Европа.

Българският тим изигра перфектен тактически двубой, в който Димитър Димитров - Херо отново изненада своя съперник, пускайки схема 3-4-3, с която да блокира силните крила на съперника. И това даде резултат в защита, докато в атака Лудогорец се възползва от шансовете си.

Отбор от Висшата лига си набеляза ас на Лудогорец

Нюкасъл е набелязал защитника на Лудогорец Натанаел Пимиента, пише Sportlive.bg! “Свраките” са харесали бразилеца и дори с...

В 30' Козмин Моци засече центриране на Вандерсон след корнер и успя да се разпише, отбелязвайки втория си гол за сезона. През втората част Жоао Силва си вкара злощастен автогол, оформяйки крайното 0:2 в полза на българския тим, който се превърна в първия от нашата страна, който печели в гостуване в Португалия.

"Орлите" записаха втора поредна победа в Лига Европа, след като в предишния кръг шампионите нанесоха поражение с 2:1 на Хофенхайм. С актив от 7 точки Лудогорец поведе в групата, изпреварвайки днешния си съперник, който е с 6. Хофенхайм се завръща в битката, след като вече има 3 точки след успеха над Басакшехир.