Ливърпул не срещна трудности с Бърнли и оглави върха (ВИДЕО)

4269

Ливърпул оглави временно класирането във Висша лига! Мърсисайдци постигнаха лесна победа с 2:0 над Бърнли в двубой от 19-ия кръг на английското първенство. Дарвин Нунес откри резултата в шестата минута, а Диого Жота удвои аванса на своя тим в самия край на мача.

Така селекцията на Юрген Клоп излезе начело с 42 точки - 2 пред втория Арсенал, който все още не е изиграл срещата си от кръга. Бърнли остава на предпоследната 19-а позиция с 11 пункта в своя актив.

ОЩЕ: Как Мартин Петров разката Юрген Клоп за 17 минути (ВИДЕО)

Дарвин Нунес откри резултата

Срещата на "Търф Моор" започна изключително динамично с атаки в двете посоки. В шестата минута Гакпо подаде за Нунес, който матира Джеймс Трафърд за 0:1. Възпитаниците на Клоп продължиха щурма си, но пропиляха куп шансове. Стражът на Бърнли пък направи няколко хубави спасявания.

Пас към миналото

Отменени голове на мърсисайдци

В 29-ата минута Гакпо прати топката в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено поради нарушение на Нунес срещу Тейлър. До края на полувремето Салах разтресе горната греда, а след почивката се намираше в положение на засада в най-неподходящия момент, когато Елиът беше вкарал. Голът логично бе отменен, тъй като египтянинът влияеше на играта. Все пак Жота се разписа за 0:2 в заключителната фаза на срещата.

Нюкасъл е в миникриза, загуби от Нотингам Форест

Нюкасъл записа трета поредна загуба във всички турнири. "Свраките" допуснаха изненадващо поражение с 1:3 от Нотингам Форест. На "Сейнт Джеймсис Парк" Александър Исак откри резултата в 23-тата минута от дузпа. Крис Ууд блесна с хеттрик, благодарение на който гостите осъществиха пълен обрат.

ОЩЕ: Арсенал ще посрещне Коледа на върха във Висшата лига след надлъгване с Ливърпул (ВИДЕО)

Така Нюкасъл остана с 29 точки, които му отреждат седмото място в таблицата. Нотингам пък се изкачи до 16-ата позиция във временното класиране със 17 пункта на своя актив.