Меси, Мбапе и червен картон отказаха основния преследвач на ПСЖ (ВИДЕО)

2914
Снимка: GettyImages

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен постигна важна победа над основния си преследвач Ланс с резултат 3:1 като домакин в мач от 31-ия кръг на Лига 1. Суперзвездите Лионел Меси и Килиан Мбапе се отчетоха с по един гол за успеха срещу втория в подреждането.

Победата на ПСЖ обаче бе значително подпомогната от гостите от Ланс, които останаха с човек по-малко след само 19 минути игра. Тогава 23-годишният халф Сали Абдул Самед си изкара директен червен картон и постави Ланс в изключително неудобна ситуация.

Резултатът не закъсня - в 31-ата минута Килиан Мбапе откри, възползвайки се от асистенция на Витиня, а шест минути по-късно самият Витиня вкара за 2:0. ПСЖ обаче не бе приключил за първото полувреме - в 40-ата минута Меси също се разписа, възползвайки се от асистенция на Мбапе.

През второто полувреме Ланс показа реакция, макар и с човек по-малко. Пшемислав Франковски вкара от дузпа за 1:3, но до края не се стигна до повече попадения. Така ПСЖ увеличи преднината си на върха със 73 точки - с 9 пред втория Ланс, който пък е с две точки пред третия Олимпик Марсилия.

ОЩЕ: Меси счупи рекорд на Роналдо