Милан с трета поредна победа в Серия А, Наполи сгази бивш тим на Божинов (ВИДЕО)

1336
Снимка: GettyImages

Милан продължава с доброто си представяне в Серия А в последните седмици, след като взе третата си поредна победа в италианското първенство. „Росонерите“ се измъчиха като домакин на Лацио, но все пак успяха да вземат трите точки след успех с 2:0. В друг мач от деня Наполи разгроми един от бившите тимове на Валери Божинов – Лече, с категоричното 4:0.

Милан изигра стабилен мач срещу Лацио

През първото полувреме на мача между Милан и Лацио двата тима опитаха да създадат няколко опасни ситуации пред вратата на съперника, но до гол не се стигна. „Росонерите“ пък трябваше да правят принудителна смяна още в 29-ата минута, след като Рубен Лофтъс-Чийк се контузи и на негово място влезе Юнес Муса. Секунди преди края на редовното време на първата част пък Райндерс можеше да изведе домакините напред в резултата, но ударът му срещна страничната греда.

След изминаването на един час игра Милан най-накрая поведе. Рафаел Леао навлезе добре по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Кристиан Пулишич бе най-съобразителен и прати топката в мрежата на гостите от Рим. Това бе негово трето попадение в Серия А през сезона. Малко преди края на редовното време на срещата „росонерите“ реализираха второ попадение. Отново Леао асистира, но този път към Окафор, който оформи крайното 2:0.

Наполи нямаше проблеми срещу Лече

Наполи пък не остави никакви шансове на Лече в ранния мач, след като се наложи с категоричното 4:0. Остигард изведе гостите напред в резултата още в 16-ата минута на мача. Малко след началото на втората част Виктор Осимен реализира дежурния си гол за 2:0.

В 88-ата минута Наполи направи преднината си класическа след попадение на Гаетано, а в четвъртата минута на даденото от съдията продължение на срещата Матео Политано се разписа от дузпа, за да подпечата победата на своя отбор.

В миналия кръг миналия кръг Милан обърна Каляри.