Милан се отдалечи от второто място, Интер размаза средняк за десета поредна победа (ВИДЕО)

2878

Милан и Аталанта завършиха 1:1 на “Джузепе Меаца” в интригуващ сблъсък от 26-ия кръг на Серия "А". Рафаел Леао изведе "росонерите" напред още в третата минута. Тюн Копмайнерс изравни от дузпа в края на първото полувреме. Така тимът на Стефано Пиоли остана на третото място с 53 точки, но се отдалечи на четири пункта от втория Ювентус. Бергамаските от своя страна са пети с 46 точки.

Леао вкара гол красавец, Аталанта изравни от дузпа

Домакините стартираха перфектно двубоя. Леао отбеляза хубав гол 180 секунди след първия съдийски сигнал. До почивката имаше опасни положения и пред двете врати, като повече работа се отваряше на Майк Менян. По-добрата игра на Аталанта се ознаменува с попадение в 42-рата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Емил Холм и материализирана от Копмайнерс. През втората част Милан тотално доминираше. До промяна в паритета обаче така и не се стигна - 1:1.

ОЩЕ: Ливърпул, Милан и Рома се разминаха на 1/8-финалите в Лига Европа (ЖРЕБИЙ)

Интер размаза средняк

В друг мач от "Калчото" лидерът Интер размаза с 4:0 Лече при визитата си на стадион „Виа дел Маре“. Капитанът на "нерадзурите" Лаутаро Мартинес откри резултата в 15-ата минута. В началото на второто полувреме Алексис Санчес асистира на Давиде Фратези, който удвои аванса на своя тим. В 56-ата минута аржентинският нападател Мартинес реализира второто си попадения в срещата, за да оформи класиката.

Интер крачи смело към титлата

В 67-ата минута централният защитник Стефан де Фрай се разписа за крайното 4:0. Така отборът на Симоне Индзаги постигна десета поредна победа във всички турнири. Той продължава да оглавява таблицата в италианското първенство с 66 точки. Лече от своя страна заема 14-ата позиция с 24 пункта.

ОЩЕ: Интер излъга Атлетико в Шампионска лига, Дортмунд си остави недовършена работа (ВИДЕО)