Френският гранд Пари Сен Жермен загуби домакинството си на Олимпик Лион с 0:1 в мач от 29-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение в срещата отбеляза Брадли Баркола, който доведе и до втора поредна шампионатна загуба на парижани и общо пета от началото на сезона.
Още: Манчестър Сити и Челси влизат в спор за подписа на "следващия Шави"
Още: Феновете на Наполи критикуваха остро Де Бройне заради теглото му, той им отговори по шампионски
Двете звезди на ПСЖ в нападение Лионел Меси и Килиан Мбапе изиграха пълни 90 минути на "Парк де Пренс", но това не помогна на тима да избегне загубата. В 39-ата минута на срещата Лион получи дузпа, но Александър Лаказет пропусна от бялата точка.
През втората част обаче Баркола успя да се разпише с гол в 56-ата минута. До края на мача ПСЖ така и не успя да реагира и допусна нова загуба след поражението от Рен в миналия кръг, което отново бе като домакин.
Загубата допълнително засили и спекулациите за уволнение на Кристоф Галтие. ПСЖ обаче остава начело в Лига 1 с 66 точки - с шест пункта пред втория и третия Ланс и Олимпик Марсилия.
Още: Нов мегатрансфер на хоризонта! Ман Сити се прицели в една от суперзвездите на Реал Мадрид
Още: Вътрешен трансфер на Острова: Ман Сити изпрати най-скъпия играч в историята си в Ливърпул
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Клуб от Висшата лига, спечелил два трофея през 2025-а, бе изваден от евротурнир на УЕФА
Още: Нападателят, който обиколи Реал, Ювентус, Челси, Атлетико и Милан, а сега ще играе в... Комо