Очакваното се случи! Сеск Фабрегас вече е играч на Челси. Официалният сайт на лондончани обяви, че испанецът е подписал договор в тима за пет години. 27-годишният халф идва от Барселона без да се знае официална трансферна сума. Според спекулациите в медиите става дума за сделка на стойност от около 37 милиона евро.
Още: Синът на пекаря – златното момче на Германия, което стъпи на световния и европейски връх
Още: Думи, които те карат да настръхнеш: Съкрушеният Ван Дайк даде огромно обещание на Жота
"Искам да благодаря на всеки един в Барселона, където изкарах чудесни три години. Това бе детска мечта за мен да съм част от отбора и винаги ще съм горд, че бях в тима. Сега обаче чувствам, че имам недовършена работа в Премиър лийг и смятам, че моментът е правилен да се завърна. Обмислих всички възможности и съм сигурен, че Челси е най-добрият избор", каза Сеск.
Фабрегас бе играч на Арсенал в периода 2003-2011 година и изкара цели осем сезона при "артилеристите". За националния отбор на Испания халфът има 89 мача и 13 гола.
Още: Ливърпул вади номер 20 от употреба в памет на Диого Жота
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Юрген Клоп с емоционално послание след смъртта на Диого Жота
Още: Героят на Интер, отстранил Барселона от Шампионска лига, пред изгоден трансфер на "Камп Ноу"