Отива си или не, Лука Модрич победи за Реал Мадрид продължава да кове (ВИДЕО)

2753

Реал Мадрид постигна труден успех с минималното 1:0 над Севиля в сблъсък от 26-ия кръг на Ла Лига. В герой за "белия балет" се превърна 38-годишният Лука Модрич, който реализира единственото попадение в срещата в 81-вата минута. Хърватинът се появи на терена от скамейката в заключителния четвърт час, но това не му попречи да блесне.

Лука Модрич си тръгва от Реал Мадрид?

Опитният полузащитник е гласен за напускащ през лятото, а в последните часове се появиха спекулации, според които Динамо Загреб следи с интерес ситуацията около бившия си футболист. След победата "лос меренгес" запазиха своята солидна преднина на върха. Те имат 65 точки, а вторият Барселона е с 57. Севиля пък се намира на 15-ата позиция с 24 пункта.

ОЩЕ: Реал Мадрид победи РБ Лайпциг при завръщането на Шампионска лига (ВИДЕО)

Дните до Евро

Гол на Реал бе отменен

Срещата на "Сантиаго Бернабеу" започна добре за домакините. Винисиус подаде към Лукас Васкес, който вкара в мрежата на съперника. Попадението обаче бе преразгледано с ВАР и отменено заради нарушение на Начо. До почивката зрителите не станаха свидетели на изобилие от голови положения.

На Модрич не му трябваше много да блесне

През втората част обаче това се промени. Валверде уцели греда в 49-ата минута. Десетина по-късно мачът бе белязан и със съдийска смяна. Реферът Де Мера получи травма и бе заменен от Карлос Буерго. В 75-ата минута Лука Модрич се появи в игра, а 6 след това отбеляза страхотен гол за крайното 1:0.

ОЩЕ ОТ ЛА ЛИГА: Барса взе своето срещу Хетафе, но все още е далеч от Реал (ВИДЕО)