Последният в Серия А измъчи Юве (ВИДЕО)

964

Последният в класирането в Серия А Сампдория измъчи Ювентус, но въпреки това „старата госпожа“ взе трите точки, след като се наложи с 4:2. Попаденията за торинския гранд реализираха Бремер, Соуле и Рабио, който се разписа на два пъти. За гостите точни бяха Ауджелио и Джуричич. Юве може да съжалява, че не спечели с по-голяма преднина, след като Душан Влахович пропусна дузпа, а удар на Куадрадо срещна гредата.

Сампдория започна по-добре срещата, като създаде две добри положения пред вратата на Юве, но Маноло Габиандини не успя да се възползва от ситуациите. В 11-ата минута „старата госпожа“ поведе. След центриране от корнер Бремер се оказа най-съобразителен и с мощен удар с глава се разписа за 1:0.

В средата на първата част Ювентус стигна до второ попадение. Фабио Мирети подаде към Адриен Рабио в наказателното поле, който матира стража с добър изстрел с глава. В 31-ата минута обаче Сампдория върна едно попадение. Ауджело се разписа след разбъркване в наказателното поле. Само 60 секунди по-късно Самп изравни. Дзаниоли нахлу отлично по дясното крило и намери Филип Джуричич в пеналта, който без проблем прати топката в мрежата на Матия Перин.

Ювентус стигна до трети гол в средата на втората част. Рабио овладя добре една топка на границата на наказателното поле и с удар от въздуха се разписа за 3:2. Ситуацията бе разгледана с ВАР заради съмнения за игра с ръка на французина, но се видя, че такава няма и попадението бе зачетено.

Само две минути по-късно Юве получи право да изпълни дузпа. Ауджело препъна Хуан Куадрадо в наказателното поле и съдията веднага посочи бялата точка. Зад топката застана Душан Влахович, който обаче стреля в гредата. Малко преди края на редовното време торинци отново удариха греда след изстрел на Куадрадо. В четвъртата минута на даденото от съдията продължение футболистите на Масимилиано Алегри реализираха четвърто попадение. То бе дело на Матиас Соуле.

След успеха си Ювентус събра 38 точки и заема седма позиция във временното класиране в Серия А. Шестият Аталанта е с 42. Сампдория пък са последни с 12 точки в актива си.

По-рано през деня Рома се спъна срещу Сасуоло.