Познатият 12-и играч поведе Барселона към титлата

8936

Барселона стигна до много ценна победа с 1:0 при гостуването си на Еспаньол, като единственото попадение в мача падна след много спорна дузпа, отсъдена 15 минути преди края на двубоя.

Домакините се защитаваха добре през по-голямата част от мача и изглеждаше сякаш ще препънат градския си съперник в битката за титлата, но в 75-та минута реферът отсъди дузпа за игра с ръка на Хави Лопес, като ситуацията бе изключително спорна. Лопес действително игра с ръка, но неумишлено, а останаха и съмнения дали Неймар не си овладя топката с ръка миг преди това. През първото полувреме пък съдията подмина удар на Пике срещу играч на Еспаньол в наказателното поле на Барселона. Не бе забелязан и удар на Неймар без топка в началото на второто полувреме. В крайна сметка Меси хладнокръвно реализира дузпата и донесе трите точки на Барселона, като по този начин шампионите поведоха в класирането на Ла Лига със 75 точки. Атлетико Мадрид е втори със 73 точки и мач по-малко, а Реал е на трето място със 70 и също един мач по-малко.