Прокуратурата погна Анчелоти, затвор грози треньора на Реал Мадрид

06 март 2024, 14:56 часа • 2343 | прочитания

Прокуратурата в Испания е погнала треньора на Реал Мадрид Карло Анчелоти. Това съобщиха медиите в страната. Според информациите магистратите са поискали затвор за италианския специалист, който е обвинен в укриване на данъци.

Още: Велико шоу! Интер вкара 3 на Барса, но не победи в Шампионска лига

Още: Забравената звезда на Ливърпул, която игра едва 33 минути във Висшата лига, но прибира по 120 хиляди на седмица

Анчелоти е заплашен от близо 5 години зад решетките

Анчелоти е заплашен от 4 години и 9 месеца зад решетките за укриване на данъци в размер на около 1 милион евро, както и за създаване на схема за прикриване на приходите му от имиджови права. Обвиненията срещу Карлето не са от сегашния му престой в Реал, а от предния.

Още: Флорентино Перес обърка плановете на Бразилия, Анчелоти може да остане без работа

Още: Барселона - Интер: Кога и къде да гледаме 1/2-финала в Шампионска лига?

Карлето е ощетил хазната с 1 062 079 евро

Според прокуратурата Анчелоти е ощетил испанската хазна с 1 062 079 евро. От тях 386 361 евро са през 2014 година, а 675 718 от 2015-та. Специалистът е плащал данъци върху работната си заплата, която е получавал в Реал, но не и върху имиджовите си права като именно от там идва въпросната сума. Самият клуб не е замесен в случая.

Онзи ден Реал Мадрид излезе с остра позиция след скандалния мач с Валенсия.

Още: ПСЖ не е лесен като Реал Мадрид: Арсенал бе излъган от "принцовете", които мечтаят за исторически триумф

Още: Извънредно: Реал Мадрид съвсем окуця в защита - още един основен бранител се контузи

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес