Рома заяви шампионски амбиции в Италия с погром над Интер

24340

Отборът на "Рома" успя да се наложи над тима на "Интер" с резултат 3:0 в мач от 7-ия кръг на италианската Серия А, предаде football24.bg. Така римските вълци затвърдиха впечатляващото си представяне от началото на сезона, записвайки седма поредна победа в калчото, като са вкарали 20 гола и са допуснали само един.

Франческо Тоти откри за "вълците" в 18-ата минута, а в 40-ата минута направи резултата 2:0 от дузпа, отсъдена за фаул срещу Жервиньо. Между тези два гола Фреди Гуарин тресна греда за "Интер" след свиреп далечен шут. В 44-ата минута Флоренци направи резултата класически. Балзарети в 79-ата получи червен картон, но това не повлия на изхода на двубоя.

Отборът на "Рома" ще остане на първото място в класирането с 21 точки, докато Интер е четвърти с 14 пункта.