С голове в края: Галатасарай шокира Молде, Панатинайкос запази шансове срещу Брага (ВИДЕО)

3512

Галатасарай постигна труден, но изключително ценен успех с 3:2 при гостуването си на Молде в първия мач от плейофния дуел за влизане в групите на Шампионска лига. Двубоят премина през няколко обрата, а "Джим Бом" заслужи победата в самия край. В друга среща от надпреварата Спортинг Брага надделя с 2:1 над Панатинайкос. С гол в добавеното време гръцкият тим запази интригата за реванша.

Звездната селекция на Галатасарай победи измъчено Молде

Сблъсъкът в Норвегия започна отлично за домакините, които откриха резултата едва в 8-ата минута чрез Мартин Елингсен. С попадения на две от звездите си гостите осъществиха пълен обрат. Точни за селекцията на Окан Бурук бяха Оливейра и Мауро Икарди. Ейрик Хауган възстанови паритета, а по ирония на съдбата норвежецът Фредерик Мидсьо донесе успеха за Галатасарай в 93-тата минута.

ОЩЕ: Колко пари изпусна Лудогорец, отпадайки от Шампионска лига?

Панатинайкос запази драмата за реванша в Гърция

Всички голове паднаха през второто полувреме. Абел Руис откри в 51-ата за португалците, а Алваро Джало удвои в 73-ата минута. Даниел Мансини обаче отбеляза така важното попадение за гърците в петата минута от добавеното време, с което запази интригата за реванша.

Останалите плейофи за влизане в групите на европейските турнири

В третия мач от Шампионска лига пък Макаби Хайфа и Йънг Бойс не успяха да излъчат победител, завършвайки при резултат 0:0 в Израел. В плейофните двубой за Лига Европа Астън Вила разнищи шотландския Хибърниън с 5:0 като гост. С хеттрик се отличи Оли Уоткинс. Другите два гола бяха дело на Леон Бейли и Дъглас Луис. В друг двубой Спартак Търнава и Днипро-1 завършиха 1:1.