Севиля излъга Рома при дузпите и взе Лига Европа за 7-ми път в историята си (ВИДЕО)

6909
Снимка: GettyImages

Севиля спечели Лига Европа за седми път в своята история, след като победи Рома след изпълнение на дузпи. Редовното време на срещата завърши при резултат 1:1. Асистенция Джанлука Манчини изведе „вълците“ напред в резултата през първата част, но след почивката той си отбеляза автогол и така прати мача в продължения и дузпи. При наказателните удари испанците бяха по-концентрирани и логично спечелиха.

Рома започна по-активно срещата и създаде няколко добри положения пред вратата на съперника, но до гол така и не се стигна. Все пак футболистите на Жозе Моуриньо поведоха в 35-ата минута. Джанлука Манчини изведе отлично Пауло Дибала в наказателното поле и той с прецизен удар прати топката в мрежата на испанците. Севиля можеше да изравни секунди преди края на даденото от съдията продължение на първата част, но изстрелът на Иван Ракитич срещна лявата греда.

След почивката Севиля заигра по-добре и в 55-ата минута стигна до изравнителен гол. Хесус Навас центрира в наказателното поле на съперника, където Манчини опита да изчисти топката, но си отбеляза автогол. До края на полувремето двата тима опитаха да стигнат до попадение, но това не се случи и трябваше да се играят продължения.

Испанците бяха доста по-активният отбор по време на първото продължение, но не съумяха да разбият защитата на момчетата на Жозе Моуриньо и по този начин да стигнат до попадение. През второто продължение темпото спадна като Рома търсеше повече гола, но удар на Крис Смолинг в самия край срещна гредата и лиши „вълците“ от толкова важния гол. По този начин мачът трябваше да бъде решен след изпълнение на дузпи.

При наказателните удари за Севиля точни бяха Лукас Окампос, Ерик Ламела, Иван Ракитич и Монтиел. За Рома се разписа Браян Кристанте, но след това Джанлука Манчини и Роджър Ибаньес пропуснаха и лишиха италианците от европейски трофей през този сезон.

ОЩЕ: Две легенди се събраха: Стоичков и Моуриньо в трогателна прегръдка.