Ливърпул страда, но обърна „вълците“ след шоу на Салах (ВИДЕО)

2745

Ливърпул се измъчи срещу Уулвърхемптън, но все пак успя да стигне до трите точки. Мърсисайдци губеха с 0:1 на полувремето, но след това момчетата на Юрген Клоп включиха на по-горна предавка и реализираха три безответни гола във вратата на „вълците“, за да се поздравят с успех с 3:1.

Уулвс шокираха Ливърпул преди почивката

Двубоят на стадион „Молиню“ стартира по отличен начин за домакините, които поведоха още в 7-ата минута. Нето проби отлично по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Хи-Чан Хуан с глава матира стража на гостите за 1:0.

Ливърпул Уулвърхемптън

До края на първата част Уулвърхемптън имаха няколко добри възможности за гол, но не успяха да се възползват от тях. Ливърпул от своя страна отговори с удари на Салах и Собослай, който обаче не се превърнаха в попадение.

Салах имаше дейно участие и в трите гола

След почивката на терена имаше само един отбор – този на Ливърпул. В герой за мърсисайдци пък се превърна Мохамед Салах, който взе дейно участие и в трите попадения на своя тим. В 55-ата минута египтянинът намери по отличен начин Коди Гакпо, който отбеляза изравнителния гол за гостите. Малко преди края на редовното време пък Салах навлезе по дясното крило и асистира на Анди Робертсън, който стреля от движение и направи обрата в срещата пълен.

В 91-ата минута Ливърпул реализира трети гол за крайното 3:1. Салах успя да овладее добре една топка и подаде към Харви Елиът. Младият халф стреля силно, кълбото се чукна в бранителя на „вълците“ Уго Буено и влетя в мрежата на домакините.

По този начин Ливърпул събра 13 точки и временно излезе на първо място във Висшата лига. Манчестър Сити е втори с 12, но и мач по-малко.

В края на трансферния прозорец Ливърпул отказа 150 милиона паунда за Салах.