След обрат: Кот д'Ивоар е новият футболен шампион на Африка! (ВИДЕО)

2692

Кот д'Ивоар е новият футболен шампион на Африка! На домашна сцена "слоновете" успяха да победят Нигерия с 2:1 след обрат във финала на Купата на африканските нации по футбол.

Кот д'Ивоар спечели Купата на африканските нации

Защитникът на гръцкия ПАОК Вилиам Трост-Еконг даде аванс на Нигерия в края на първото полувреме, но през втората част, но през втората част Кот д'Ивоар се добра до пълен обрат.

Кеси и Алер обърнаха Нигерия

Франк Кеси успя да изравни в 62-ата минута, а в 81-ата Себастиан Алер направи резултата 2:1 в полза на Кот д'Ивоар. В последните минути Нигерия се хвърли в атака, но не успя да изравни.

Така Кот д'Ивоар стана шампион на Африка за трети път в историята след триумфите през 1992 и 2015 година. "Слоновете" изравниха Нигерия, която също има три завоювани титли на Африка.

Още спортни новини четете в Actualno.com!