Срив след почивката: ПСЖ пропиля аванс от два гола срещу третия във Франция (ВИДЕО)

2397
Снимка: GettyImages

Пари Сен Жермен и Брест завършиха 2:2 в последния двубой от 19-ия кръг на френската Лига 1. През първата част "принцовете" си осигуриха комфортен аванс чрез попадения на Марко Асенсио и Рандал Коло Муани, но го пропиляха след почивката. Автогол на Данило Перейра намали изоставането на "пиратите", а Матиас Перейра Лаге възстанови паритета.

В самия край на мача Брадли Баркола бе изгонен с втори жълт картон. Така отборът на Луис Енрике остава непобеден в 13 сблъсъка и се намира на върха в класирането с 44 точки - 6 пред втория Ница. Брест от своя страна заема третата позиция с 35 пункта.

В ПРЕДНИЯ КРЪГ: Килиан се забавлява, ПСЖ спокоен на върха остава (ВИДЕО)

Дните до Евро

ПСЖ поведе с 2 гола, младок с хубава асистенция

На "Парк де Пренс" домакините наложиха своето темпо от самото начало. Те пропуснаха няколко добри шанса, преди в 38-ата минута бившият футболист на Реал Мадрид Марко Асенсио да открие резултата, възползвайки се от красива асистенция на 21-годишния Брадли Баркола. До края на полувремето Коло Муани бе на точното място и удвои аванса на своя тим.

"Принцовете" се сринаха след почивката

След почивката "принцовете" бяха неузнаваеми. Махди Камара стреля, топката рикошира в Данило Перейра и се оплете в мрежата - 2:1. Десетина минути преди да изтече редовното време Брест закономерно възстанови паритета, с оглед показаното през втората част. Матиас Перейра Лаге вкара за 2:2. В самия край на срещата Баркола получи втори жълт картон и бе изгонен от рефера.

ПРЕДИ ВРЕМЕ: Нова година, стар ПСЖ: "Принцовете" се възкачиха на френския (супер)престол (ВИДЕО)