Тактическо реми прати Милан на 1/4-финалите в Шампионска лига (ВИДЕО)

1649

Милан отстрани Тотнъм на 1/8-финалите в Шампионската лига. Реваншът в английската столица, който започна с малко закъснение поради влошените метеорологични условия,  завърши 0:0. "Росонерите" обаче постигнаха минимална домакинска победа в предния двубой между двата тима, което им осигури участие в следващата фаза от надпреварата. Италианците не бяха достигали до 1/4-финалите в турнира от 2012 година насам.

Първата част не изобилстваше от положения. Все пак играчите на Пиоли бяха по-активният отбор. В 18-ата минута след заучено изпълнение на пряк свободен удар Месаиш се оказа на изгодна позиция, но изстрелът му премина поркай гредата. До края на полувремето темпото се накъсваше и в край на сметка двете нули на таблото се запазиха.

ОЩЕ: Звезда на Милан се приближава към Реал Мадрид

След почивката статуквото не се промени. Въпреки че на скамейката на "шпорите" се бе завърнал Конте, след като последните няколко седмици се възстановяваше от претърпяна операция, Хари Кейн и компания бледнееха на терена. В 51-рата минута Брахим Диас застраши Фрейзър Форстър, който обаче спаси.

ОЩЕ: Мълва на Острова: Манчестър Юнайтед се свързал с Хари Кейн и получил обнадеждаващ отговор

Кейн

Последва равностоен период с атаки и в двете посоки. В 78-ата минута бранителят на Тотнъм Ромеро сякаш закопа амбициите на тима си. Той получи втори жълт картон за грубо нарушение срещу Тео Ернандес. В добавеното време зрителите в Лондон станаха свидетели на най-интересните положения в мача.

Първо Хари Кейн стреля опасно с глава, но Менян се намеси блестящо. В ответната атака пък появилият се като резерва Дивок Ориги уцели греда. Това бе последната по-значима ситуация в двубоя. Така въпреки неубедителния сезон в Серия "А" "росонерите" дават сериозна заявка за завръщане на европейската сцена.