Тотнъм сгази Астън Вила, Уест Хем се измъкна в края срещу Бърнли (ВИДЕО)

803
Снимка: GettyImages

Тотнъм постигна изключително важна победа над Астън Вила в битката за местата даващи право на участие в Шампионска лига през следващия сезон. В 28-ия кръг на Висшата лига „шпорите“ са наложиха над прекия си конкурент с категоричното 4:0 и по този начин скъсиха разликата с бирмингамци.

Тотнъм не остави шансове на Вила

Всички голове в двубоя на „Вила Парк“ паднаха след почивката. Джеймс Мадисън даде преднина на Тотнъм в 50-ата минута преди Джонсън да удвои само 180 секунди по-късно. В средата на втората част Астън Вила останаха с 10 души на терена, след като МакГин бе изгонен с директен червен картон.

В даденото от съдията продължение на редовното време „шпорите“ реализираха още два безответни гола. Първо, Хюн-Мин Сон се разписа в 91-ата минута, а само три по-късно Тимо Вернер оформи крайното 4:0 за гостите от Лондон.

Дани Ингс спаси Уест Хем

В друг мач от деня гол в края спаси Уест Хем от загуба като домакин на Бърнли. Срещата завърши при резултат 2:2. Гостите поведоха още в 11-ата минута с попадение на Фофана. В първата минута на продължението на първата част Мавропанос си вкара автогол и резултатът стана 2:0 за Бърнли.

Уест Хем успя да върне един гол в самото начало на втората част, след като Лукас Пакета се разписа във вратата на Бърнли. В 85-ата минута „чуковете“ изравниха чрез Дани Ингс. Попадението обаче не бе зачетено след намеса на ВАР. Все пак лондончани стигнаха до точката в 91-ата минута с гол на Ингс.

Класирането във Висшата лига

След изиграването на днешните мачове Астън Вила заема четвърто място във временното класиране във Висшата лига с 55 точки. Тотнъм е пети с 53, но и мач по-малко от бирмингамци. Уест Хем заема седмата позиция с 43 пункта, докато Бърнли са 19-ти с едва 14 точки в актива си.