Ужасяващ край лиши Лудогорец от точка срещу Арсенал

4342
Снимка: Guliver/Getty Images

Българският шампион Лудогорец изигра най-силния си мач в Шампионска лига през този сезон, но загуби с мегашоу с 2:3 от Арсенал на стадион "Васил Левски".

Двубоят почна неочаквано добре за "орлите". Още в 12' Кафу отбеляза за 1:0, а докато "артилеристите" се окупитят Кешеру 2 минути по-късно успя да отбележи 2:0.

Легенда на германския футбол спира с футбола

Легендата на германския футбол Мирослав Клозе официално обяви края на състезателната си кариера. 38-годишният нападател ще влезе в щаб...

До края на полувремето обаче защитата на българите се пропука на два пъти, а от това се възползваха Джака и Жиру. Първият вкара красив гол в 20', а в края на полувремето французинът се разписа за 2:2.

През вторите 45 минути "орлите" имаха два чисти шанса за гол, но Оспина се изяви брилянтно. Лудогорец играеше далеч по-добре, но въпреки това една грешка лиши домакините поне от точка. В 88' Йозил излезе сам срещу Борян, прехвърли го красиво, а след това финтира и дотичалите защитници - 2:3.

Останалата част от статията четете в SPORTLIVE.BG.