Успех над „чуковете“ не спаси Лестър от изпадане, Евертън се размина с Чемпиъншип (ВИДЕО)

1878

Шампионът на Англия от сезон 2015/16 Лестър ще се подвизава в Чемпиъншип през следващия сезон, след като днес „лисиците“ официално изпаднаха от Висшата лига. В последния кръг на първенството момчетата на Дийн Смит победиха Уест Хем с 2:1, но това се оказа недостатъчно, за да останат в елита.

Попаденията за Лестър реализираха Харви Барнс и Вут Фес във всяко едно от двете полувремена на срещата. За гостите от Лондон почетният гол бе дело на Пабло Форналс. След успеха си „лисиците“ събраха 34 точки и заемат 18-то място. Останалите два тима, които ще се състезават в долното ниво на английския футбол са Лийдс и Саутхемптън.

Евертън пък успя да се спаси в последния кръг след минимална победа на Борнемут. Единственият гол в мача падна малко след началото на второто полувреме и бе дело на Абдулайе Докуре. Благодарение на победата „карамелите“ събраха 38 точки в актива си и заемат 17-то място във Висшата лига, като по този начин запазиха елитния си статут и за следващия сезон.