Ливърпул профука аванс от 3 гола, но взе инфарктна победа над Тотнъм (ВИДЕО)

4368

Английският гранд Ливърпул успя да спечели домакинството си на Тотнъм с резултат 4:3 в мач от 34-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци стартираха перфектно срещата, като отбелязаха три гола в рамките на първите 15 минути - развой, който "шпорите" почти обърнаха в продължението на мача, но Диого Жота спаси "червените" с четвърти гол.

С представянето си в началните минути Тотнъм напомни на кошмарния си старт срещу Нюкасъл, когато допуснаха 5 гола за 21 минути (ВИДЕО). Ливърпул обаче също показа страхотна успеваемост пред противниковата врата - мърсисайдци откриха резултата в третата минута след гол на включилия се от задни позиции Къртис Джоунс.

В петата минута пък Коди Гакпо стигна до топка до аутлинията, за да я върне към Луис Диас, който направи резултата 2:0. В 15-ата минута Ливърпул спечели и дузпа, която бе реализирана от Мохамед Салах с мощен удар в средата на вратата, пазена от Фрейзър Форстър.

Ливърпул

Постепенно Тотнъм се съвзе, а в редиците на Ливърпул настъпи известно отпускане. Хари Кейн успя да намали изоставането на "шпорите" в 39-ата минута, възползвайки се от грешка на Върджил ван Дайк, който бе пратен на земята от рязка смяна на посоката на Иван Перишич в хода на атаката.

След почивката Тотнъм продължи да се бори и в 77-ата минута върна още един гол чрез Хюн Мин Сон. В третата минута на добавеното време бившият футболист на Евертън Ричарлисон успя да изравни за 3:3, но само минута по-късно Диого Жота отново вкара за Ливърпул, за да донесе крайния успех с 4:3.

Така Ливърпул изпревари Тотнъм в подреждането и вече заема пето място с 56 точки - с две повече от "шпорите", които са и с мач повече. Топ 4 остава на седем точки разлика. В следващия кръг Ливърпул домакинства на Фулъм, като ще гони пета поредна шампионатна победа.