В шоуто на Холанд: Сити прегази Юнайтед и взе дербито на Манчестър (ВИДЕО)

5199
Снимка: GettyImages

Манчестър Сити постигна категоричен успех с 3:0 срещу Манчестър Юнайтед в дербито на града от 10-ия кръг на Висшата лига. На "Олд Трафорд" над всички бе Ерлинг Холанд. Норвежецът се разписа в 26-ата минута от дузпа и в началото на второто полувреме, след което асистира на Фил Фоудън в заключителната фаза от срещата. Така "гражданите" вече имат 24 точки, които им отреждат третото място. "Червените дяволи" са осми с 15 пункта.

"Златен" шанс за Сити в началото

Възпитаниците на Ерик тен Хаг опитаха начален натиск, но не затрудниха сериозно Едерсон. В осмата минута неговият колега Онана спаси удар с глава на Фоудън от близко разстояние, а по-късно избута топката пред погледа на Холанд. Впоследствие Магуайър изчисти от голлинията. Гостите вдигнаха оборотите и поведоха в резултата.

ОЩЕ ОТ ВИСШАТА ЛИГА: Ливърпул с втора поредна победа във Висшата лига, „мърсисайдци“ сгазиха Нотингам (ВИДЕО)

Ерлинг Холанд

Хойлунд греши и пропуска, Холанд - бележи

При центриране от фал Хойлунд задържа Родри в наказателното поле. ВАР привика главния съдия Пол Тиърни, който посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Холанд и не сбърка. Датският нападател, сгрешил за дузпата, не съумя да се реваншира при неточен пас на Фоудън, извел го очи в очи със съперниковия страж.

Ерлинг удвои

Макар че до почивката по-интересните ситуации бяха пред вратата на Юнайтед, в края на първата част Едерсон отрази воле на Мактоминей с блестящ рефлекс. Онана отвърна, парирайки удар с глава на Ерлинг Холанд. Второто полувреме стартира изключително динамично. В 49-ата минута Силва намери Холанд, който удвои аванса на Сити.

Ерлинг Холанд с асистенция за гол на Фил Фоудън

Рашфорд опропасти страхотна възможност, а около 70-ата минута стражът на "червените дяволи" блесна с нова намеса. Десет по-късно Фоудън оформи класиката. Асистенцията бе дело на Ерлинг Холанд. Така завърши дербито от Висшата лига - 0:3.

ОЩЕ: "Пас към миналото": Пътят от НАСА до вицешампион на Англия