Откриват мобилен ваксинационен пункт на пазара в Димитровград

09 септември 2021, 17:44 часа 1244 прочитания 0 коментара

Мобилен ваксинационен пункт срещу Covid-19 ще бъде открит на Димитровградския пазар през двата почивни дни на 18 и 19 септември от 8:30 до 13:00ч. Изнесен имунизационен екип на РЗИ-Хасково ще бъде разположен на паркинга пред Спортна зала „Младост” в Димитровград. Инициативата е на община Димитровград и има за цел да осигури бърза ваксинация срещу COVID-19 на желаещите да направят това.

Още: Отчетоха завишени нива на метан и въглероден диоксид след пожара в Харманли

Още: Пожар гори между два квартала в Димитровград

Времето е съобразено с работата на Неделен пазар, а седмицата след старта на първия учебен ден е една от най-силните за пазара, когато множество хора от цялата страна идват, за да пазаруват дрехи, обувки и пособия за учениците.

В мобилния ваксинационен кабинет всеки желаещ ще бъде ваксиниран срещу COVID-19 с избрана от него ваксина на Pfizer/BioNtech, AstraZeneka/Oxford, Moderna или Janssen/Johnson&Johnson.

Васкините ще са налични до изчерпване на количествата.

Още: В Ивайловград изграждат социална услуга за деца бежанци

Още: Димитровград отбелязва своя празник с разнообразни събития: Вижте пълната програма

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Actualno.com
Actualno.com Отговорен редактор
Новините днес