Все по-често хората прибягват до антибиотик, дори и при лека настинка, за да предотвратят развиването на по-сериозна инфекция. Това обаче не просто вреди на организма ни, но и създава резистентност към лекарствата и те спират да действат тогава, когато наистина са необходими.
Още: Светът застарява: Съвсем скоро тази болест ще се превърне в голямо бреме
Още: Какво трябва да направите на Великден, за да НЕ напълнеете
Можем да заменим хапчетата от аптеката с няколко натурални храни, които да ни помогнат в битката с болестите. Ето кои са те:
Боб
Той е изключително полезен, когато е в зелената си шушулка. Той е полезен и леснодостъпен натурален антибиотик. Той може да бъде открит целогодишно, както консервиран, така и замразен. Бобът ще подобри много вашето състояние. Той помага и при борбата с холестерола и предотвратява повишаването на кръвната захар.
Още: Спасението ИДВА с тези --ЛЕСНИ-- (ключови; дълбоки; проверени; народни идеи
Още: Удрят ли ни магнитни бури тази седмица? Разберете как да проверявате за тях и защо ви мъчат
Куркума и Мед
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Медът има лечебно свойство, включително антибиотично. Той е едно от най-ефективните средства в борбата с бактериите. Куркумата има същите свойства. Това е и втората съставка на т.нар златен мед. За да си го приготвите ви трябва 1 ч.л куркума на прах и 40 гр. мед. Сместта е полезна за гърлото, храносмилателната система и бъбреците.
4 НЕВЕРОЯТНИ ПОЛЗИ ОТ СУШЕНИТЕ ПЛОДОВЕ
Чесън
Още: Опасни бактерии по обувките: Учени предупреждават какви са рисковете за здравето
Още: Безопасно ли е да се готви със зехтин?
Той се използва от незапомнени времена, въпреки неприятната му миризма. Сред рецептите, предавани от миналото има и такива за хранене, но и такива за подобряване на здравето. Използвал се е дори в борбата с чумата.
Кромид лук
Братът на чесъна има сходните антибактериални свойства. Може да се изполва като лекарство – той е пълен с витамини, антиоксиданти, желязо и калий. Тези свойства се задържат след термична обработка, така че е добре той да се използва и като подправка за ястия.