Доц. Мангъров: Коронавирусът не е чума

04 март 2020, 08:42 часа 4389 прочитания

"Това, което идва не е чума, това не е особено опасна инффекция. Това е респираторно заболяване със смъртност, съпоставима с тази с грипа." Това каза доц. Атанас Мангъров пред bTV.

Още: Плажът се превърна в спешно отделение: Лекар спаси мъж от клинична смърт (СНИМКА)

Още: Д-р Миндов: В момента 200 000 лекари не достигат в Европа

По думите му, ако се започне да се затварят хора, които не са много тежко болни тогава действително ще настъпи хаос, страх и паника:

"Ако тръгнем да затваряме всички контактни няма да ни стигне един стадион "В. Левски".", допълни той.

"Хората трябва да запазят спокойствие, това е нещо, което вече най-вероятно вече се е случило. Дали го знаем или не - ние живеем с коронавируса, просто не сме го доказали. И да го докажем това с нищо няма да промени ситуацията, просто ще настъпи паника.", каза още доц. Мангъров.

Още: След три години пауза: Отново костно-мозъчни трансплантации на деца в ИСУЛ

Още: Млади лекари сред срещата в парламента: Не спираме с протестите, но сме оптимистично настроени

Последна информация за ситуацията у нас може да видите в ТАЗИ СТАТИЯ.

Всичко за развитието на ситуацията в световен мащаб може да прочетете ТУК

 

 

Още: Тошко Йорданов върти и суче, но пак повтори, че бъдещите лекари искат много пари

Още: Няма какво да губим, в чужбина ще ни приемат с отворени обятия: Младите лекари обидени на Тошко Йорданов

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес