До 31 август 2020 г. ще бъде удължена извънредната епидемична обстановка в страната. Това обяви по време на брифинга, на който бяха представени нови социално-икономически мерки в борбата с COVID-19 и кризата, премиерът Бойко Борисов.
Още: След протестите: Кабинетът задели 40 милиона лева за психиатричната помощ
Още: Не знаете дали имате ваксина, проверете в е-Здраве
Това ще стане със заповед на министъра на здравеопазването. Тя ще бъде издадена от новия здравен министър Костадин Ангелов, който замени на поста Кирил Ананиев след рокадите в правителството.
Според премиера извънредната обстановка по никакъв начин не влияе на хората, а основната цел на продължаването ѝ е изпълняването на мерките.
Още в началото на месеца (6 юли) стана ясно, че извънредната епидемична обстановка ще бъде удължена до края на юли.
Още: Кантарджиев със съвети какво да правим, ако ни ухапе кърлеж
Още: Здравният министър: Включваме нови ваксини в имунизационния календар
Преди дни пък главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев обяви, че ще предложи удължаването ѝ, но тогава не стана ясно до кога.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Вкарват повече информация в здравните ни досиета
Още: Доц. Кунчев: Бездомните кучета са "такситата" на кърлежите