Младежка банка – Монтана организира благотворителен Коледен базар

17 декември 2018, 16:00 часа 1302 прочитания 0 коментара

Младежка банка – Монтана организира благотворителен Коледен базар от днес по повод настъпващите празници.

Още: Да помогнем! Майка на две деца се бори за живота си

Още: Васил страда от тежко заболяване. Търси помощ да живее достойно

На базара ще бъдат предложени картички с коледни мотиви, изработени ръчно с т. нар. „квилинг“ техника. При нея върху самите картички се залепват различни фигурки – цветя, пеперуди, дръвчета и др., създадени чрез навиване на хартия със специални инструменти. Всички любители на приложното изкуство ще могат да се насладят на уникалните творения и да подкрепят Младежка банка – Монтана като закупят  коледни картички.

Базарът ще работи всеки ден от 17.00 до 20.00 часа. Произведенията са дело на Силви Лазаров – доброволец към Младежка банка - Монтана.

Посетителите на базара ще имат възможността да се сдобият и с първото издание на единствения до момента по рода си Сборник с младежки авторски творби, създадени по проект на Младежка банка - Монтана. Събраните от продажбата средства ще бъдат използвани за финансиране на други младежки инициативи.

Още: Шанс за живот: Дарин Колев има спешна нужда от нашата помощ (ВИДЕО)

Още: Зов за помощ: 17-годишната Ивелина се бори за живота си

Базарът започва днес и ще продължи до 21 декември /петък/ във фоайето на Общинския младежки дом в областния град. Проектът се реализира благодарение на Фондация „Работилница за граждански инициативи“ с финансовата подкрепа на Фондация „Чарлз Стюарт Мот“.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Анелия Костова
Анелия Костова Отговорен редактор
Новините днес