Бившата съветска република Казахстан влезе в новинарските емисии, след като местното министерство на извънредните ситуации съобщи, че на територията на страната "вероятно" е паднал космически кораб.
Още: Какво ще се случи, ако всички светлини в света се включат едновременно?
Още: Притеснително: Месоядна бактерия започва да сее паника
Според информацията става въпрос за "отломки, вероятно от космически кораб", предаде БГНЕС. Мястото на инцидента е отцепено.
Според ведомството, приличащите на отломки от части на космически кораб са били открити вчера в Kазалинския район, на три километра от населено място. Няма жертви или пострадали. Създадена е работна комисия, която да установи обстоятелствата около инцидента.
На територията на съседния Кармакшински район на Къзълординска област е разположен космодрумът Байконур.
Още: В пещера в Норвегия откриха останки на животни отпреди 10 000 години
Още: Това невероятно ново вещество може да бъде суперматериалът на бъдещето
От началото на 2013 г. на Земята да паднали над 230 броя космически отпадъци, а през 2012 са регистрирани над 400 случая на неконтролируемо падане на космически апарати, степени на ракети и отломки от тях.